01.06.2018 11:32

CHP'li Muharrem İnce'nin skandal Gezi konuşması ortaya çıktı

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı ve yabancı basının da güzellemeleriyle parlatmaya çalıştığı Muharrem İnce'nin, FETÖ'nün ilk sokak kumpası olan "Gezi Darbe Girişimi" hakkında sarf ettiği skandal sözler ortaya çıktı.

Girişimin ilk dakikalarında katıldığı Halk Tv canlı yayınında dönemin başbakanı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında "kaçacak" diyerek adeta FETÖ ağzıyla konuşup Gezi güzellemeleri yaptı. Her fırsatta bu alçak girişimin yanında olan ve destekler nitelikte açıklamalarda bulunan İnce, darbe girişimini adeta masum bir halk hareketi olarak göstermeye çalışmış.

O dönem Kırklareli'nde katıldığı Gezi panelinde de skandal sözler söyleyen İnce, Gezi darbesi için Arap yarımadasını kan gölüne çeviren ve sadece gözyaşı getiren Arap Baharı'na atıfta bulunarak "Türk Baharı" benzetmesini yaptı. Provokasyona katılarak her tarafı yakıp yıkan teröristler için övgü dolu sözlerle birlikte "Taksim bir destandır" diyen İnce, inceden bir şekilde FETÖ ile omuz omuza vererek bu darbe girişimini destekledi.

BİZE ULAŞIN