04.05.2018 11:20

CHP'nin adayı İnce, Kılıçdaroğlu'nu böyle topa tutmuştu

CHP'de 24 Haziran'daki seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce'yi gösterdi. İki kez Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı CHP Genel Başkan adaylığı seçimini kaybeden İnce, girdiği her seçimde Kılıçdaroğlu'nu mağlup eden Erdoğan'ın rakibi oldu. Parti içerisinde muhalif kimliği ile dikkat çeken İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı sık sık sert eleştirilerde bulunmuştu.

CHP'nin cumhurbaşkanlığı adayı CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti içerisindeki rakibi İnce'yi cumhurbaşkanı adayı göstererek koltuğunu sağlama almış oldu. Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce, CHP Kurultayı'nda sürekli olarak karşı karşıya gelmiş ve İnce Kılıçdaroğlu'nu çok sert sözlerle eleştirmişti.

2014'te yapılan CHP Kurultayı'nda "Hedefim önce CHP'ye demokrasi getirmek" diyen İnce, Kılıçdaroğlu'nu topa tutmuştu. CHP içerisinde demokrasi olmadığını söyleyen İnce "Siz çıkıp da 'Türkiye'de demokrasi yok, Türkiye'ye demokrasiyi getireceğiz' derseniz size kimse inanmaz. Niye inanmaz. Önce partine bakarlar partine. Senin partinde demokrasi var mı da konuşuyorsun." demişti.

2018 yılının Şubat ayında yapılan kurultayda da bu iki isim karşı karşıya gelmişti. Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet eden Muharrem İnce "İki seçimde partiyi birinci parti yapamayan genel başkan istifa etsin. Bunu tüzüğe yazacağız." demişti. Bir genel başkan ilk seçimde iktidar olur diyen İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı örnek göstererek Kılıçdaroğlu'nu hedef almış ve "Bakın. Ecevit, Özal, Demirel, Erdoğan... Hepsi ilk seçiminde iktidar oldu. Sen 8 defa denedin bir şey olmadı." sözlerini söylemişti.

CHP'nin 3-5 belediye hariç hiçbir yerde varlık gösteremediğini söyleyen İnce, "CHP'de de tuzu kurular var. Bakırköy, Beşiktaş, Kadıköy (belediyeler) onları aldı mı yetiyor. Erzurum, Şanlıurfa onu ilgilendirmiyor. Sığınmışlar 3, 5 belediyeye. Onların oldu mu yetiyor. Ben memnun değilim. Onun için itaat etmiyorum. Bu partide bir itaat edenler, bir de memnun olmayıp itiraz edenler var. Ben itiraz ediyorum." demişti.

BİZE ULAŞIN