Eski topraklar bu burçta toplandı

14.10.2009 11:35 Güncelleme: 14.10.2009 11:35

Yay burcunu tanımlayan sözcük ne? Peki hangi ünlüler bu burçtan?

YAY BURCU

Kişisel Özellikler

Kavrama yetenekleri gelişmiş olduğundan becerikliliklerinin de katkısı ile ele aldıkları her işte, özellikle ciddi işlerde ve felsefe konularında başarılı olurlar. Bu nedenle Yay Burcunu tanımlayan sözcük 'Görüyorum' dur. Yay burcu insanları içtenlikleri ve iyimser yaşam görüşleri ile tanınırlar.

YAY BURCU ÜNLÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

AKREP BURCU ÜNLÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

TERAZİ BURCU ÜNLÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

ASLAN BURCU ÜNLÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

YENGEÇ BURCU ÜNLÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

İKİZLER BURCU ÜNLÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...


BOĞA BURCU ÜNLÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

KOÇ BURCU ÜNLÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

BALIK BURCU ÜNLÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

KOVA BURCU ÜNLÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

OĞLAK BURCU ÜNLÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...


Gençliklerinde dikkatsiz, heyecanlı ve geleneklere aykırı davranışlar içinde olsalar da, geçmiş yanılgılarından en çok ders alan kişiler bu burçtan çıkar. Özgürlüklerine aşırı düşkün, patavatsızlık derecesinde pratik insanlardır. Yay'ların yaşam çerçeveleri herhangi bir şekilde kısıtlandığı zaman, içsel bir biçimde alt üst olurlar. Akılsızca risklere atılırlar. Yayların hayatı yeniliklere olan merakları ile karakterize edilebilir. Bilmedikleri şeyleri araştırıp, keşfetmeyi severler. Yaylar çok yönlü ve ayni anda ilgilenebilecekleri birkaç konu olduğunda mutlu olan kişilerdir. Kendilerini yorgun hissediyorlarsa, o konudan sıkılmış demektir.

Fiziksel Özellikler

Uzun boy, ince ve yağsız beden, çekici bir yüz, kahverengi saçlar, pembe-beyaz tenleri vardır. Kendilerine daima güvenen ve iyimser yüzleri bakışlarına yansımıştır. Parlak ve çekici bir gülümseyiş şekilleri vardır. Sıra dışı ve farklı giyinmekten hoşlandıkları için, onları fark etmemek mümkün değildir. Çocuksu yapıları ile asla büyümezler.

TAKVİM iNTERNET

BİZE ULAŞIN