Mucize Yunus gözünde

Mucize Yunus gözünde
18.01.2010 Pazartesi

Denizlerin sevimli hayvanları yunuslar, anne karnındaki bebekleri görüyor. Çünkü gözleri, tıpkı bir ultrason cihazı gibi çalışıyor

İnsana en yakın canlılar olarak bilinen yunusların, bugüne dek keşfedilmemiş çok farklı bir özelliği ortaya çıktı. Hawaii'de 2 hamile kadın, bu sevimli hayvanların mucizesini keşfetmek için onlarla birlikte suya daldı. Brianne Droscoski ve Jen Groark adlı kadınlarla birlikte eşleri de yüzmeye başladı. Fakat yunuslar, erkekleri görmezden gelerek sürekli kadınların yanında yüzdü! Gerekçe ise çapkınlık değil kadınların karınlarındaki bebeklerdi! Her iki hamile kadını da korumaya alan yunusların, doğmamış bebekleri gördükleri ortaya çıktı. Bilimadamları, yunusların gözlerinin bugün tıpta ileri teknoloji sayılan ultrason cihazı gibi özelliğe sahip olduğunu ve insanların içini görebildiğini açıkladı. Kealakekua Körfezi'nde yüzerken yunusların da fotoğrafını çeken Jen Groark, "Bu sevimli hayvanlar kesinlikle benimle ve Brianne ile daha ilgiliydi" diye konuştu. Brianne sudaki bu harika deneyimden 2 hafta sonra oğlu Mason'ı dünyayı getirdi. Jen ise Mayıs'ta doğum yapacak.

Böyle olan da var!
Bir doktor gibi davranan yunuslar, aynı zamanda eğlence merkezlerinin de vazgeçilmez parçası... Akıllı, sevimli ve bir o kadar yetenekli olan bu hayvanlar, yaptıkları gösterilerle müşteri çekmeyi başarıyor. Fakat, masrafları da bir o kadar fazla oluyor. Örneğin Bursa'daki bir eğlence merkezinde bulunan 2 yunus, 10 ayda 102 bin liralık balık yedi!

DİYETTE YAPILAN 20 YANLIŞ

SEVGİLİYLE DİYET YAPMA REHBERİ

KALBİNİZİ KORUMANIN 10 YOLU

EVLİLİĞİ KORUMANIN YOLLARI

ÇALIŞMAKTAN SIKILDINIZ MI?
BİZE ULAŞIN