Hafta sonu yeni kar yağışı geliyor

Hafta sonu yeni kar yağışı geliyor
20.01.2010 09:07 Güncelleme: 20.01.2010 09:58

Trakya'yı beyaza kesen kar, dün İstanbul'a da merhaba dedi. Büyükşehir Belediyesi uyardı: Hafta sonu hava daha da soğuyacak ve 3-4 gün sürecek yeni kar yağışı geliyor

Edirne'den başlayarak tüm Trakya'yı etkisi altına alan kar yağışı dün İstanbul'a da merhaba dedi. Özellikle Beylikdüzü, Sarıyer, Maslak ve Kilyos bölgelerinde etkili olan kar nedeniyle kent içinde araçlar yer yer güçlükle ilerledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hafta sonunda havanın daha da soğuyacağı ve 3-4 gün sürecek yeni bir kar yağışı dalgasının geleceği uyarısında bulundu. Kar nedeniyle dün İstanbul beyaza büründü. Belediye ekipleri gündüz saatlerinden başlayarak dün gece boyunca yollarda tuzlama çalışması yaptı. Atatürk Havalimanı'nda uçaklar buzlanma olasılığına karşı alkolle yıkandı.

EVSİZLER TOPLANACAK
Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul'da dün başlayan kar yağışının çarşamba akşamı Avrupa yakasını, perşembe günü ilk saatlerde ise Anadolu yakasını terk ederek yerini buzlanma ve dona bırakmasının beklendiğini bildirdi. Yapılan açıklamada "Hafta sonu daha soğuk ve 3-4 gün sürecek yeni bir kar yağışının geleceği tahmin ediliyor. Cumartesi öğleden sonra başlaması beklenen yağışların salı gününe kadar devam etmesi, İstanbul genelinde ve yüksek kesimlerde etkili olması bekleniyor" denildi. Açıklamada kara karşı 43 adeti 1'inci öncelikli olmak üzere 245 güzergahta toplam 5 bin kilometre uzunluğundaki yol ağı ve meydanlardaki çalışma programı yapıldığı kaydedildi. Depolarda 150 bin ton tuz, bin 845 ton solüsyonun hazır bekletildiği belirtilen açıklamada, ilçe belediyelerine de 39 bin 850 ton tuz dağıtılmasının planlandığı bildirildi. Hızır Acil ambulansları da donma tehlikesine karşı 24 evsizi sokaklardan toplayarak Fatih'te bir otele yerleştirildi. Kar yağışı nedeniyle TEM Otoyolu'nun Selimpaşa ve Çatalca sapaklarında trafik kazaları meydana geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, buzlanmaya karşı uyarıda bulunurken, Vali Muammer Güler de "Vatandaşlarımız toplu taşıma araçlarını kullansın. Kar yağışı İstanbul için nimettir" dedi.

HANGİ İLİMİZ NEYİYLE MEŞHUR? İŞTE CEVABI...

TÜRKİYE'DEKi BU ADALAR SATILIK-TIKLA


İŞTE ŞEHİRLERİMİZİN EFSANELERİ


BİZE ULAŞIN