Havalar nasıl olacak?

Havalar nasıl olacak?
17.04.2012 09:13 Güncelleme: 17.04.2012 09:14

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; akşam saatlerine kadar Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Erzincan, Batman ve Siirt çevrelerinin, gece saatlerinde ise İzmir, Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ile Balıkesir'in Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Gönen ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: İç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı, yurdun doğu kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege Kıyılarında kuvvetli (30-60 Km/S), akşam saatlerinden itibaren Güney Ege Kıyılarında yer yer fırtına şeklinde (50-70 Km/S) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
: Rüzgarın; güneyli yönlerden Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege Kıyılarında kuvvetli (30-60 Km/S), akşam saatlerinden itibaren Güney Ege Kıyılarında yer yer fırtına şeklinde (50-70 Km/S) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KAR ERİMELERİ UYARISI: Yüksek hava sıcaklığı ve bölgede beklenen sağanak yağış nedeniyle, Bitlis, Muş, Bingöl, Van, Hakkari, Tunceli ve Şırnak illerimiz başta olmak üzere ülkemizin doğu bölgelerinde kar erimleri beklendiğinden sel, su baskını, taşkın, heyelan gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ile Balıkesir'in Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Gönen ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 Km/S) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde İzmir çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden Kuzey Ege Kıyılarında kuvvetli (40-60 Km/S), akşam saatlerinden itibaren Güney Ege Kıyılarında yer yer fırtına şeklinde (50-70 Km/S) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı, gece saatlerinde Batı Akdeniz'in çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı, gece saatlerinde batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in, öğleden sonra Bayburt ve Artvin çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU
: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun akşam saatlerinde kadar aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Batman ve Siirt çevrelerinin akşam saatlerine kadar
aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BİZE ULAŞIN