Sepet sepet zayıflık

Sepet sepet zayıflık
17.04.2012 Salı

Günde sadece 565 kalori harcayabildiğiniz ünlülerin diyetinde; tok kalmak için güne katı yumurta yiyerek başlamalısınız

Vitamin açısından oldukça zengin olan yumurta, tok tutucu özelliği sayesinde diyetlerin de vazgeçilmez besinleri arasında yer alıyor. 1 günde 585 kalori aldıran 18 günlük Hollywood diyetinde de sıkça yumurtaya başvurmaktan çekinmeyin.

YUMURTANIN FAYDALARI
Bir orta boyunda yaklaşık 80 kalori barındıran yumurtanın faydaları şöyle: Sarısı hararet verici, beyazı soğuk vericidir. İkisi de nemli ve faydalıdır. Beyazı yüze sürülürse güneşin ve ateşin tesirine engel olur. Sarısı bal ile ısıtılıp yüze sürülürse sivilceleri yok eder. Beyazı göz ağrılarına, boğaz gıcıklarına, ses kısılmasına, öksürüğe, nefes darlığına, kan azlığına faydalıdır. Beyaz tavuk yumurtası mide salgısını arttırır, kalorisi fazladır. Çabuk hazım olur, meniyi arttırır.

SEBZE ÇORBASI
MALZEME :
4 adet taze fasulye
1 orta boy kereviz
1 orta boy kabak
1 orta boy domates
1 adet pırasa
2 adet havuç
2 baş brokoli
Yarım çay bardağı zeytinyağı
Su
Tuz

HAZIRLANIŞI :
Bütün sebzeleri iri iri doğrayın. ve düdüklü tencerenin içine yerleştirin. Daha sonra üzerlerini basacak kadar su koyun. Zeytinyağını da ekledikten sonra tencerenin buhar düdüğü açık kalmak üzere kapatın. Yüksek ateşte buhar çıkana kadar bekleyin. Daha sonra düdüklü buhar çıkışını kapatın. Ateşi kısın. 20-25 dakika daha pişirin. Soğuduktan sonra el blenderından geçirin. Çorbanız servise hazır.

5. GÜN LİSTESİ
SABAH
2 katı yumurta
Yağsız beyaz peynir

ÖĞLE
Yoğurtlu havuç salatas

AKŞAM
Sebze çorbasıBİZE ULAŞIN