Havalar nasıl olacak?

Havalar nasıl olacak?
21.04.2012 12:37 Güncelleme: 21.04.2012 12:37

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Ankara, Eskişehir, Çankırı, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Kütahya, Bolu, Kastamonu, Karabük, Kırıklareli, Tekirdağ ve Edirne çevreleri ile İstanbul'un batı çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, iç kesimlerde kuvvetli olarak(30- 50 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
:Yağışların; Ankara, Eskişehir, Çankırı, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Kütahya, Bolu, Kastamonu, Karabük, Kırıklareli, Tekirdağ ve Edirne çevreleri ile İstanbul'un batı çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, Heyelan, Yıldırım, Ulaşımda aksamalar v.s.) karşı ilgili ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Kırıklareli, Edirne, Tekirdağ, Balıkesir çevreleri ile İstanbul'un batı çevrelerinde, öğle saatlerinden sonra Bursa ve Bilecik çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve iç kesimleri ile sabah saarlerinde İzmir çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kütahya çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ
: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile gece saatlerinden sonra Adana çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Kuzey ve doğusunun aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Ankara, Çankırı ve Eskişehir çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bolu, Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz ve Giresun çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ve gece saatlerinden sonra Rize çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU:
Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Malatya, Ardahan, Kars ve Ağrı çevreleri, akşam saatlerinden sonra Erzincan ve Tunceli çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu zamanla bölgenin genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BİZE ULAŞIN