İksiriniz mısır

İksiriniz mısır
24.04.2012 Salı

Şeker hastaları için de tavsiye edilen mısır, Halle Berry gibi yıldızların zayıflama iksiri. Mısırı ister haşlanmış olarak tüketin, isterseniz çorbasını için...

Enerji deposu olan mısır, düşük kalori alımı nedeniyle yorgun düşen bedeninizi canlandırır. 18 günlük Hollywood diyetinde de mısır sofranızdan eksik olmasın.

TOKLUK HİSSİ VERİYOR
Mısır, özellikle Halle Berry gibi şeker hastaları için önemli bir besin kaynağı. Yüksek lifli olması sayesinde tok tutucu bir özelliği de olan mısırı; ister haşlanmış olarak tüketin, ister çorbasını için... Günde 585 kalori aldıran 18 günlük Hollywood diyetinizde, 10 gün mısır tüketimine izin var...

SÜTLÜ MISIR ÇORBASI

MALZEMELER:
1 su bardağı mısır
1 litre süt
1 çorba kaşığı mısır unu
1 çorba kaşığı un
4 çorba kaşığı sıvı yağ
1 tatlı kaşığı tuz

YAPILIŞI:
Yağ, un ve mısır unu, 2-3 dakika kavrulur. Üzerine karıştırarak soğuk süt katılır. Süt ısınınca, mısır ve tuz eklenir. Bir taşım kaynatılır, ateşten alınır. Sıcak servis yapılır.

TANE TANE ŞİFA DEPOSU
Çok iyi bir enerji kaynağı olan mısır, vücuda ve zihne enerji verir. Yorgunluğu giderir. Bağırsakları yumuşatır. Mide şikayetlerini azaltır. Göz ve diş sağlığı için faydalı bir besin olan mısır böbreklere de yararlıdır. Damar sertliğini önler. Kalp hastalığı riskini azaltır. Mısır püskülü tam bir potasyum deposudur. Romatizmaya iyi gelir.

12. GÜN LİSTESİ

SABAH
* 1 kase yağsız süt ile hazırlanmış meyve salatası

ÖĞLE
* Izgara tavuklu salata

AKŞAM
* Sütlü mısır çorbası
* 1 çorba kaşığı zeytinyağı ilave edilmiş salata

BİZE ULAŞIN