Top 10 balayı

Top 10 balayı
28.04.2012 Cumartesi

Evlilik mevsimi geldi, gözler balayı noktalarına çevrildi. Türkiye'den 4 cennet köşe ise dünya listesine girdi

İngiliz Guardian gazetesi, her hafta sonu yayımladığı gezi ekinde, Türkiye'ye de geniş yer verdi. Gazete, çiçeği burnunda çiftlerin en çok tercih ettiği 10 balayı noktasının listesini çıkardı. Listede, Türkiye'den tam 4 cennet mekan da yer aldı. Bütün dünyada, yeni evlenen çiftlerin ilk dönemleri balayı olarak tanımlanır. Adından da anlaşılacağı üzere, çiftler bu özel dönemi iyi hatırlamak için gözlerini güzel ve kendilerini dinleyebilecekleri mekanlara çevirir.

'EVLİLİK TURİZM'
Yeni evli çiftler, düğünleri kadar geçirecekleri balayına da özen gösterir. En çok tercih edilen balayı mekanlarını mercek alan Guardian gazetesi, evlililerin en çok tercih ettiği balayı listesini açıkladı. Ortaya da 10 gözde balayı mekanından oluşan liste çıktı. Buna göre, Türkiye'den tam 4 cennet köşe de listeye girmeyi başardı. Maldivler'in ilk sırada yer aldığı listede 7. sırada Fethiye, 8. sırada Bodrum, 9. sırada Kapadokya ve 10. sırada da Alaçatı'nın ismi geçti. Bu listenin, "evlilik seyahatini" bu adreslere kaydıracağı tahmin ediliyor.

CENNET KÖŞELER
1-Maldivler 2- Phi Phi Adası 3- Seyşeller 4- Como Gölü 5- Paris 6- Jamaika 7- Fethiye 8- Bodrum 9- Kapadokya 10- AlaçatıBİZE ULAŞIN