2018 Diriliş Ertuğrul ne zaman başlayacak? Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman

2018 Diriliş Ertuğrul ne zaman başlayacak? Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman
05.09.2018 21:27

Diriliş Ertuğrul geçtiğimiz sezon en çok izlenen diziler arasındaydı. Fenomen dizinin takipçileri yeni sezonun ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki Diriliş Ertuğrul 5. sezon ne zaman başlıyor? Diriliş Ertuğrul yeni bölüm ne zaman yayınlanacak?

Diriliş Ertuğrul yeni sezona başlayacağı gün ile araştırılmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz sezon finalinde Söğüt'e doğru yola çıkan Ertuğrul Gazi ve obası, Osmanlı Devleti'nin temellerini atma uğrunda ilerlemektedir. Yeni sezon öncesi birçok gelişmenin yaşandığı Diriliş Ertuğrul dizisinde Osman Gazi söylentileri ise çok konuşuldu. Dizinin yeni sezona Osman Gazi adıyla başlayacağı ve sonraki bölümlerde Osmanlı Devleti'nin kurucusu olan Osman Bey'in hayatını anlatacağı iddialar arasında yer buldu. Peki, Diriliş Ertuğrul yeni sezona ne zaman başlayacak? İşte, izleyicilerin merakla sorguladığı gelişmeler

YENİ SEZON NE ZAMAN BAŞLIYOR?
Yeni sezona Osman Gazi adıyla başlayacağı konusunda iddialar bulunan Diriliş Ertuğrul, izleyiciler tarafından yayın tarihi ile sorgulanmaya devam ediyor. Yeni sezon çalışmalarının devam ettiği yönünde açıklamalar yapılan Diriliş Ertuğrul'da, dizinin "Diriliş Ertuğrul" konseptiyle devam edeceğine dair açıklamalar yapıldı. İşte, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamalar;

"Kamuoyu Duyurusu! Diriliş Ertuğrul" dizimizin yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam etmektedir. "Diriliş Ertuğrul" daha önceki sezonlarda olduğu gibi yeni sezonda da heyecan ve aksiyon dolu sahneleriyle izleyenleriyle buluşacaktır. Bu doğrultuda ekibimiz kostüm, sanat ve koreografi çalışmalarını hız kesmeden sürdürmektedir. Dünyanın pek çok bölgesinde 65'ten fazla ülkede beğeniyle takip edilen dizimiz yeni sezonda da ''Diriliş Ertuğrul'' konseptiyle devam edecektir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur."


BOSNA HERSEK'TE 'DİRİLİŞ' RÜZGARI
Ülkenin en çok izlenen kanallarından "Hayat" televizyonunda "Ertuğrul" adıyla Boşnakça altyazılı olarak yayınlanmaya başlayan TRT'nin izlenme rekorları kıran dizisi, vizyondaki ilk haftasında izleyicisinden tam not aldı. Haftada 6 gün gösterilen yapım, ihraç edildiği tüm diğer ülkelerde olduğu gibi Bosna Hersek'te de her yaştan izleyicileri adeta ekrana kilitledi.

"Diriliş Ertuğrul" takipçilerinden Bosnalı Dzenan Sadikovic, diziyi internetten 2 yıldır takip ettiğini, televizyonda gösterilmeye başladıktan sonra oradan da izlemeye devam ettiğini belirterek, en çok beğendiği karakterlerin Ertuğrul, Turgut ve Bamsı olduğunu söyledi.
Televizyonda yayınlanmasının ardından ailesi ve birçok arkadaşının da diziyi takip etmeye başladığını kaydeden Sadikovic, iki ülkenin ortak bir tarihte buluştuğunu, bu sebepten dolayı da Bosna Hersek'te gösterilmesinin önemli olduğunu dile getirdi.

Sadikovic, yapımda Boşnak asıllı oyuncu Reshad Strik'in de rol almasının kendisini mutlu ettiğini belirterek, sadece "Diriliş Ertuğrul" dizisinin değil, bugüne ışık tuttuğu için "Payitaht Abdülhamid" ve benzeri yapımların da Bosna Hersek'te yayınlanması gerektiğini vurguladı.

"BOSNA HERSEKLİLER DE BU KÜLTÜRÜN BİR PARÇASI" 
Dizinin eski oyuncularından Reshad Strik de Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki yakın ilişkiler dolayısıyla "Diriliş Ertuğrul"un bu ülkede daha önce yayınlanmaya başlaması gerektiğini ifade ederek, "Bosna Hersekliler de bu kültürün bir parçası aslında. Bosna Hersek söz konusu tarihin ileri dönemlerinde Balkanlar'da büyük bir rol oynadı." dedi. Bu tür projelerin tarih anlatımı için önem taşıdığını vurgulayan Strik, yapımın Bosna Hersek'te oldukça sevilerek izlendiğini dile getirdi.

 "TÜRK DİZİLERİ BİR NUMARA" 
"Hayat" televizyonunun Program Satınalma Sorumlusu Sanela Junuzovic ise Bosna Hersek'te daha çok aşk veya aile hikayelerini konu alan yapımların izlendiğini belirterek, "Diriliş Ertuğrul" ile farklı bir konuyu izleyiciye aktarmak istediklerini söyledi. Junuzovic, bu kararla aslında risk aldıklarını, ancak seyircinin şu ana kadar gösterilen bölümlere çok olumlu geri dönüşler verdiğini ifade etti.

Genellikle bir dizinin farklı bölümlerini haftada 4-5 gün gösterdiklerini aktaran Junuzovic, "Ancak Diriliş Ertuğrul haftanın 6 günü izleyiciyle buluşuyor. Bir dizinin haftada 6 kez gösterilmesi Hayat televizyonu için de yeni bir durum." dedi.

Junuzovic, dizinin Bosna Hersek'te de izleyiciler tarafından daha ilk bölümlerde sevildiğini ifade ederek, bu yapımın çekim kalitesinden oyuncu seçimine kadar her şeyiyle emek harcanarak özenle yapılmış bir yapım olduğunu kaydetti.

Bosna Hersek ile Türkiye arasında asırlardır süren bir bağ olduğunu dile getiren Junuzovic, tarihin bilinmesi bakımından dizinin gelecek kuşaklar için de önemli olduğunu ifade etti.

Junuzovic, Bosna Hersek'te yabancı diziler arasında Türk yapımlarının "bir numara" olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin bu alana çok yatırım yaptığını, bunun meyvelerinin de şu an alındığını sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN ; ;