Adana'da sahte polis operasyonundan servet çıktı

10.09.2018 10:40

Adana'da kendisini polis olarak tanıtarak 86 kişiyi yaklaşık 2 milyon lira dolandıran şahsın, parayı akrabaları üzerine geçirdiği tespit edildi. Akrabalarının adına 2 TIR, 2 servis minibüsü, 2 katlı ev, 2 tarla, 1 otomobil aldığı ve 9 dönüm üzerine kurulu bir çiftlik kiralayıp 69 koyun, 17 keçi, 80 güvercin ve tanesi bin lira olduğu öğrenilen 11 tavuk yetiştirdiği ortaya çıktı.

Adana'da kendisini polis olarak tanıtıp 86 kişiyi 2 milyon lira dolandırmaktan tutuklanan sanığın, vatandaşın parasıyla akrabalarının üzerine 2 tır, 2 servis minibüsü, 2 katlı ev, 2 tarla, 1 otomobil aldığı, 9.5 dönüm araziye kurulu bir çiftliği de kiralayıp 69 koyun, 17 keçi, 80 güvercin ve tanesinin bin lira olduğu öğrenilen 11 tavuk yetiştirdiği ortaya çıktı. El konulan malların, Milli Emlak kararıyla satışa çıkarılarak dolandırılan kişilere iade edileceği öğrenildi.
Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri geçtiğimiz nisan ayında kendilerini polis, savcı, hakim ve jandarma olarak tanıtıp vatandaşları terör örgütleri PKK ve FETÖ ile korkutup para ve altınlarını dolandıran çeteye yönelik Adana merkezli 10 ilde eş zamanlı "Son Alo" ismi verilen operasyon gerçekleştirdi.

BİZE ULAŞIN