11 Eylül Hadi ipucu sorusu nedir? Atlas Okyanusu, Manş Denizi ve Akdeniz'e kıyısı olan ülke hangisi?

11 Eylül Hadi ipucu sorusu nedir? Atlas Okyanusu, Manş Denizi ve Akdeniz'e kıyısı olan ülke hangisi?
11.09.2018 12:01 Güncelleme: 11.09.2018 12:10

Turkcell'in ortalığı kasıp kavuran yarışması Hadi'nin 11 Eylül ipucu sorusu yayınlandı. Çıktığı günden bugüne ipucu sorularıyla sosyal medyada sükse yaratan yarışmanın 11 Eylül İpucu sorusu da olay oldu. Hadi'de yayınlanan soruda, "Atlas Okyanusu, Manş Denizi ve Akdeniz'e kıyısı olan ülke hangisi?" soruldu. İşte Hadi'nin 11 Eylül ipucu sorusuna dair detaylar...

11 Eylül Salı öğlen yapılacak olan Hadi yarışmasında sorulacak bir soru için ipucu paylaşıldı. Bu sefer ipucu bir ülke ile ilgili. İpucunda bir ülkenin coğrafi konumuna dair detaylar verildi. Hem Atlas Okyanusu'na hem Manş Denizi'ne hem de Akdeniz'e kıyısı olan tek ülke olarak tanımlanan ve Eyfel Kulesi'ne ev sahipliği yapan bu ülke hangisidir? İşte günün Hadi ipucu ve bugün yarışmada verilecek ödül miktarı...

11 EYLÜL HADİ İPUCU SORUSU NEDİR? ATLAS OKYANUSU, MANŞ DENİZİ VE AKDENİZ'E KIYISI OLAN ÜLKE HANGİSİ?
Hadi 11 Eylül ipucu sorusu | Atlas Okyanusu, Manş Denizi ve Akdeniz'e kıyısı olan ülke hangisi? Hadi çılgınlığı hız kesmeden devam ediyor. Kıza sürede geniş bir kitleye ulaşmayı başaran Türkiye'nin ilk online mecrada para kazandıran bilgi yarışması Hadi, her yarışmadan önce intagram hesabından yarışmacılar için bir ipucu sorusu paylaşıyor. Hadioynalive hesabı üzerinden bugün saat 12.30'da oynanacak Hadi 11 Eylül ipucu sorusu paylaşıldı. Soru coğrafya kategorisinden geldi. Bugünkü Hadi 11 Eylül ipucu, Atlas Okyanusu, Manş Denizi ve Akdeniz'e kıyısı olan ülke hangisi? oldu... Peki Hadi 11 Eylül ipucu sorusu | Atlas Okyanusu, Manş Denizi ve Akdeniz'e kıyısı olan ülke hangisi? İşte Hadi 11 Eylül ipucu sorusu ve Atlas Okyanusu, Manş Denizi ve Akdeniz'e kıyısı olan ülke hangisi? sorusunun cevabı...Hadioynalive hesabında Hadi 11 Eylül ipucu sorusu şu cümlelerle duyuruldu:

"Hadi bugün 12:30'da. Akdeniz ülkelerini severiz. Genelde insanları sıcaktır ama hepsi öyle olmak zorunda değil tabii ki... Bugünkü ipucumuz bir Akdeniz ülkesinden geliyor. Hem Atlas Okyanusu'na hem Manş Denizi'ne hem de Akdeniz'e kıyısı olan tek ülke... Bir de yanına Eyfel Kulesi'ni ekleyelim. Bizce şimdi tamamdır!"

KONUYA FRANSIZ KALMAYIN
İpucunda verilen söz konusu denizlere kıyısı olan tek ülke Fransa'dır. Aslında bu bilgilere de hiç gerek yoktu çünkü Eyfel Kulesi ipucunda söylenir söylenmez Fransa olduğu anlaşılıyor.

YARIŞMADA PARA ÖDÜLÜ NE KADAR?
Bu öğlen 12.30'da yapılacak Hadi yarışmasında para ödülü 6 bin TL olarak açıklandı.


BİZE ULAŞIN