Güneş Tutulması ne zaman, saat kaçta? 2019 Güneş Tutulması hangi burçları nasıl etkileyecek?

02.07.2019 15:31

Güneş Tutulması için geri sayım başladı. 2019 yılının ikinci Güneş Tutulması bugün gerçekleşecek. Tutulma esnasında kehribar renginin ortaya çıkacak olmasından dolayı 'Kehribar Güneş Tutulması' olarak da bilinen Güneş Tutulması saat kaçta olacak? Güneş Tutulması hangi burçları nasıl etkileyecek? İşte ayrıntılar...

GÜNEŞ TUTULMASI BURÇLARI NASIL ETKİLEYECEK?

(Zeynep Turan'la Astroloji)

Haftalardır hatta aylardır Temmuz ayını anlatıyorum, yazıyorum. İşte yılın en sıcak ayına geldik ve bizleri yarın Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması karşılayacak. Akşam saatinde gerçekleşeceği için maalesef biz gözlemleyemeyeceğiz ancak etkilerini çok net hissedeceğiz.

Güney Amerika'da Peru, Arjantin, Bolivya, Brezilya, Şili, Uruguay ve Ekvator bölgesi, Güneş tutulmasının izlenebileceği bölgeler.

Güneş tutulmasının izlendiği bölgelerde; doğa olayları, toplumsal olayları, aşırılığa kaçan her türlü olayı görebiliriz.

Tutulma; dünyayı eş zamanlı birçok olayla karşı karşıya bırakacak.

Yengeç burcunda gerçekleşecek tutulma, ülkelerin haritalarını sallayacak.

Ekseni kayan sistemlerin nerelerde sıkıştığını görmemizi sağlayacak. Yengeç burcundaki Güneş tutulması, yükselen burcu Yengeç olan ülkemiz için de oldukça önemli. Bu tutulmayla beraber ülkemizin imajı, genel kimliği, güvenliği, iç güvenlik meseleleri gündeme gelmeye başlayacak.

Ülkemizin 29 Ekim 1923 saat 20.30 üzerinden natal haritasını açtığımızda, Plüton'u da Yengeç burcunda!

Yarın gerçekleşecek tutulma, tam da ülkemizin Plüton'unda meydana gelecek. Bu durum aslında çok ama çok önemli bir transit!

Yengeç burcundaki Güneş tutulması, en çok hangi yıl doğumluları etkileyecek derseniz.. 1960-61 Satürn'ü Oğlak olanlar karmalarından geçecek. Eğer güçlü bir eşle evliyseniz ya da sektörüne mal olmuş bir eşiniz varsa ilişkinizin değerleri değişecek.

1967-68 Uranüs- Plüton Başak kavuşumunda doğduysanız, kendinizi 'Hayatta yapmam' dediklerinizi yaparken bulabilirsiniz.

1988-1989-1991 doğumlu Satürn'ü Oğlak olanlar ise evliliği, ilişkisi ile çok sert günlerden geçerken, tutulma ile yeniden kaderlerini yazacaklar.

ASTRO GÜNDEM

Uranüs-Chiron ilişkisi batmaz denilenleri batırırken, ümitsiz bakılanları parlatacak. Uluslararası şirketler haftanın ilk gününde dünya gündemini değiştirirken, tekstil ve kozmetik sektörünü zor günlerin beklediğini hep beraber göreceğiz.

BİZE ULAŞIN