06 Temmuz 2009, Pazartesi

Küvetteki su leylak rengiydi

* Sevgili Işık Hanım, rüyamda önümde uzanan bir yokuştan çıkıyorum. İki katlı, bahçeli bir evin demirden yeşil kapısını açıp içeriye giriyorum. Evin avlusunda iki kadın bağdaş kurmuş, ellerini birleştirip sevgi çemberi oluşturmuşlar. Beni de yanlarına çağırıyorlar. Yanlarına gidip aynı şekilde oturuyorum. Sağ tarafımda oturan, iri yarı bir kadın ve özel yetenekleri var. Önce sol taraftaki bayana onunla ilgili bir şeyler söylüyor. Sonra benim sağ elimi tutup, "Geleceğinde her şey çok güzel olacak" diyor. Sağ elime baktığımda işaret parmağının diğerlerinden ayrı durduğunu ve hareket ettiğini görüyorum. Bana "Görüyor musun? Bu senin yaşamında her şeyin güzel olacağını işaret ediyor" diyor. Birlikte kalkıp evin banyosuna gidiyoruz. Diğer bayan yanımızda yok. "Küvetin içine bak" diyor. Oraya baktığımda suyun hareket ettiğini, değişik renklere döndüğünü görüyorum. En sonunda su çok hoş pembe gibi, ama sanki leylağa yakın bir renge dönüşüyor. "İşte bu senin rengin" diyor. İnsanı içine huzur katan bir renk bu. Sonra beni kollarımdan tutup dudaklarımdan kuvvetlice öpüyor. Çok şaşırıyor ve utanıyorum. Adı saklı

Sevgili Rüya Dostu, yokuş başarıya tırmanışın zor olduğunu simgeliyor. Kapının yeşil oluşu gelişiminin doğallığını simgeliyor. Demirden olması ise, geçmek zorunda olduğun yeni aşamanın zorluklarından söz ediyor. İki kat, bilinçli zihin ve bilinçaltın. Bahçe, benliği simgeliyor. Buraya benliğini tanımak amacıyla gelmişsin. Avludaki kadınlardan biri anneni, diğeriyse benliğinin tanımaya başladığın yeteneklerini temsil ediyor. Annenle ilgili çatışmalar solda, yani geçmişte. Sağ, gelecek kurgusu. Yeteneklerinin gelişimini sembolize eden yanın seni olumlu bakış açın doğrultusunda motive ediyor. Bu yaptığımız çalışmaların meyvesi. Banyo, kimlikte bir yeniden doğuş aşamasının sembolü. Zihinsel kalıpların olumlu yönde değişiyor. Pembe sevgi, leylak ise bütünlük rengi. Kadının seni öpmesi, kendinin sezgisel ve yaratıcı yeteneğini kabul ettiğini gösteriyor. Bilinçli zihin devreye girip, bu öpüşmeyi toplumdan aldığı öğrenim doğrultusunda, cinsel anlamda yorumluyor, utanıyorsun.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN ;