19 Temmuz 2009, Pazar

Kuaförde saçımızı yaptırıyoruz

* Sevgili Işık Hanım, ben rüyamın içinde bir rüya gördüm. Rüyamda kırmızı kasalı bir kamyon üstüme doğru geliyor. Ezmeye çalışıyor beni. Daha sonra yeni bir işe başlıyormuşum. Giyiniyorum ve gidiyorum. Vasıtadan iniyorum. Bir bakıyorum ileride bir fabrika, bina gibi bir yer. Orasıymış iş yerim. Binaya doğru gidiyorum. Yürüdüğüm yer topraklı, çimenli. Yalnız ben bu sıralar rüyamda ev bile görsem hep bir toprak dolu yerlerde oluyor. Yürürken bakıyorum ileriden bir kamyon geliyor. Kasası kırmızı ve benim yürüdüğüm yolun biraz daha yüksek tarafından geliyor. Bu sefer yine ürküyorum. "Eyvah ben bunu rüyamda da görmüştüm" diyorum. Kamyon bana yaklaşıyor üstüme doğru geliyor. Şoför de panik yapıyor. O binanın içine kaçıyorum. Binanın dışı o kadar güzel değil ama içi çok ferah, çok güzel. Yeni tasarımların olduğu güzel bir yer. Girişte resepsiyona gidiyorum. Henüz kimse gelmemiş. Kafede beklememi söylüyorlar. Kafeye çıkıyorum. Orası çok kötü eski bir yer. Birileri var oturuyor, ben de oturuyorum. Orada konuşmaya başlıyoruz. Öyle konuşurken akşam oluyor. Eşim beni tebrik için iş yerime geliyor. Bakıyorum yan tarafta pırıl pırıl broşürler var. Eşim getirmiş onları. Oradaki insanlar benim yakın arkadaşlarımmış. "Hadi gidelim, yeni işini kutlayalım"diyorlar. Fabrikanın içinde kuaför de varmış. Saçımızı yaptırıyoruz. Neşe içine süslenip gidiyoruz. (Adı saklı)

Sevgili Rüya Dostu; şimdiye kadar yaşamınızda almış olduğunuz sorumluluklar size güç olarak geri dönüyor ama siz onu kabul etmemeyi seçiyorsunuz. O güçten korkmayı seçiyorsunuz. O yüzden "Gücümü kabul ediyorum" deyin. Bu güç ruhsal anlamda bir güç. Şiddet veya fiziksel anlamda bir güç değil. Ama bu daha önce almış olduğunuz sorumluluklar size güç olarak geri dönmüş. Fakat sizin onları kullanmayı seçmeniz gerekiyor. Eşinizin size bir yardımı olacak. Belki daha önce onaylamadığı bir şeyi onaylamaya başlayacak. Onun size vereceği destek de sizin hayatınızda yeni şeyler yapmanız için size güç verecek. Bu düz toprakta iki anlama gelebilir sizin için. Bunlardan birincisi; yaratıcılığınızı kullanmıyorsanız onları bir an önce hayata geçirmeniz. İkincisi; çimenler var dediniz. Bu, yapmış olduğunuz yaratıcılık anlamında tüm eylemlerinizi hayatın içinde cevaplarını bulmaya başlayacağınıza işaret ediyor olabilir. Yaşam enerjimizi kullanmadığımızda, hayatın içinde olmayı seçtiğimizde düz toprak ya da çorak alanda da kendimizi görebiliyoruz. Bunu da kendi yaşamınıza bakarak değerlendirebilirsiniz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN ;