22 Temmuz 2009, Çarşamba

Unutulmayan rüyalar

Işık Hanım ben 27 yaşındayım. Sanırım ortaokuldaydım bir rüya gördüm ve hiç unutmadım. Çok kötü etkilenmiştim. Rüyam şöyleydi: Güzel, dupleks bir evdeyiz. Ben sarışın biriyle evlenmişim. Evin bahçesinde Amerikan filmlerindeki gibi sandalyeler var. Babam da bizde. 2-3 yaşlarında sarı saçlı güzel bir erkek çocuğumuz var. Babam onu seviyor. Buraya kadar rüya güzel. Beni etkileyen kısmı ise şu; eşimde aramız cinsel anlamda bozuk. Biz sadece ilk gecemizde birlikte olmuşuz, bir daha olmamış. Oğlumuz o günün meyvesi. Çok mutsuzuz. Özellikle ben bunu babama belli etmemeye çalışıyorum. Her şey normalmış gibi davranıyorum. Sonra ben içeri gidiyorum ve bir koltuğun arkasına saklanıyorum. Çok üzgünüm. Sanki sıkıntılarımdan dolayı oraya saklanıyorum. Korkuyor gibiyim. Bu rüya ne demek istiyor bana? Ben şu an bir yıllık evliyim. Eşimle severek evlendik. İlk gecemiz acılı oluştu. Eşim askerden geldikten sonra bebek sahibi olmak istiyoruz ve kızımız olsun çok istiyoruz. İlla kız olsun istiyoruz. İsmi bile belli. Biz dört kız kardeşiz. Ablalarım da kız bebek istediler ama onların ikişer oğulları var. Ben bazen çok hissediyorum kızım olacağını ama şu aralar herkes erkek olacak diyor. Ben de kızıyorum. Dün gece rüyamda eşiniz Şanal Bey bana bakıyor. Şanal Bey de "Senin oğlun olacak" diyor. Sanki bakışları senin hiç kızın olmayacak diyordu. Ben buna çok üzüldüm. Yorumlarsanız çok sevinirim. (Selvi)

Sevgili Rüya Dostu, Hepimizin hayatında unutulmayan rüya ya da rüyalar vardır. Yıllar geçsede kalbimizin bir köşesinde dururlar. Zaman zaman hayatın içindeki deneyimlerde o rüyalar aklımıza gelir. O rüyaların içinde bir sır gizlidir. Bu sır o kadar güçlüdür ki keşfedilmek için, hayata enerjisinin akması için her fırsatı değerlendirmek ister. Bu rüyaları hatırladığımızda yoğun bir merak duygusu, bazen suçluluk duygusu hissedebiliriz. Merak ederiz bizim için nasıl bir mucize taşıdığını. Suçluluk duyarız çünkü sorumluluğumuzu yerine getirmediğimizi hissederiz. Bu kendimize karşı sorumluktur. Kendini gerçekleştirmek için yola çıkan kişi, Tanrı'nın onun için hazırladığı plana yardımcı olur.
Bu rehber rüyalar yıllar geçsede unutulmaz. İlginç olan, yorumlandığı anda yaşamımızda değişimler başlar. Neden geç kalmamış oluruz. Çünkü bu rüyalar yorumlanıp hayata geçirildiklerinde ruhsal yolculuğumuza, tekamül planımıza hız katarlar. Ruhun yaşı ve kaygıları yoktur. Ruh sadece bedenden, zihinden ya da dünyadaki yaşamından ibaret olmadığını bilir. O yüzden o keyif almak, deneyimlemek, gelişmek ve büyümek ister. Ruhun bize en kolay ulaştığı yer ise rüyalardır. Sizinde gördüğünüz bu rüyanın hayatınıza farkındalık güneşini doğurması dileğiyle...
Rüyanıza gelince; büyüme ve olgunlaşma zamanı. Hepimiz eril ve dişil enerji ile yaratıldık. Babanızla olan ilişkinizde babanızın sevgisini kazanmak için siz daha çok eril enerjinizi kullanmışsınız. Bu da sizin dişil yönünüzü reddetmenize sebep olmuş. Dişil enerjiyi reddeden kadınlar ilişki sırasında acı duyabilir. Çünkü derin düzeyde büyümek ve kadın olmak istemezler. Bu durum özellikle ilişkilere yansır. Kız çocuk istiyorsunuz, çünkü o yaşanmamışlıkları onunla yaşamak istiyorsunuz. Ancak önce içinizdeki eril ve dişil yönünüzü dengelemekle başlayın işe. Kendi kadın kimliğinizi kabul edin. "Varlığımı kabul ediyorum, Yaradan beni en mükemmel şekilde yaratmış" cümlesini tekrar edin. Eril tarafı kullanıyor olmak, içinizdeki çocuğun hâlâ bir erkek çocuk olarak kaldığına işaret ediyor. Zaman zaman kendi çocukluğunuzu düşünün. Hayal edin. Karşınızda dursun. Ona "Seni seviyorum. Seni olduğun gibi seviyorum. Sen çok değerlisin" deyin. Ona özel bir hediye alın. Saçma gibi gelebilir. Ama emin olun tüm bu eylemler içinizdeki kız çocuğun neşelenmesini sağlayacak. Tabii bu enerjiler sizin yaşamınıza yansıyacak. Kendinizi güvende hissedeceksiniz. Kız ya da oğlunuz olması sizin için önemli olmayacak. Kendi içindeki çocukla barışık her anne ve baba adayı, doğacak olan çocuğu olduğu
gibi sever ve kabul eder. Tanrı'ya güvenin.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN