29 Temmuz 2009, Çarşamba

Midem bulanıyor

* Sevgili Işık Hanım, rüyamda çalıştığım kurumu görüyorum. Bambaşka bir yer sanki ama çalışanlar aynı. Patronumuzun oğlu bana ve şu anda mesai arkadaşım olan arkadaşıma "Bir tek siz kurtarırsınız bizi" diyor ve yerdeki karıncaları yememiz gerektiğini söylüyor. Bize yerde bulunan uzun ince bir tahtanın üzerindeki kalabalık karınca topluluğunu gösteriyor. Bir ucuna ben, diğer ucuna arkadaşım oturup yemeye başlıyoruz. Ben kaşık kaşık yiyorum ve midem bulandığında ağzımda karıncaları hissedip yemeği kesiyorum. (Adı saklı)

İş hayatınızda gereğinden fazla sorumluluk alıyor ve bazı kaygılar nedeniyle duygularınızı ifade edemiyorsunuz. Tüm bunlar çok fazla çabalamanıza ama karşılığını alamamınıza sebep oluyor olabilir. Dünyayı kurtarmak istiyorsak işe önce kendimizden başlamalıyız. Duygularınızı ifade edin ve sadece kendi sorumluluklarınızı yerine getirin.
Sevgi ve Işık'la...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA