31 Temmuz 2009, Cuma

Evrenin mükemmel aklına güvenmek

* Işık Hanım, iyi ki gazete yazıyorsunuz da size ulaşabiliyoruz. Yorumlarınız ve emeğiniz için sonsuz teşekkürler. Rüyamda erkek kardeşim, ablam ve ben bir arazideyiz. Boş bir alan ve etrafta hiçbir şey yok. Sadece birkaç küçük tepe var. Erkek kardeşim benim solumda, ablam sağımda ve bir üçgen şeklinde durmuşuz. Her ikisiylede aramızda 2-3 metre mesafe var. Ortam boz, sarı bir renkte. Bir yol görüyorum. Formula yarışlarındaki pist gibi geniş ve çok düzgün bir yol. Asfalt değildi. Hepimiz yola dönük duruyoruz. Ablam yola daha yakın. Birden yolun görmediğimiz sol alt tarafından iki siyah araba geliyor. Son derece süratle ve önümüzden geçerek arkamızda duruyorlar. Bu sırada ablam yere yatıyor yüzüstü boylu boyunca uzanıyor. Görünüşünü biraz tuhaf bulsamda yanına gidip "Kalk, bize çarpmadılar. Bir şey olmadı ölmedin" diyorum ve o biraz kıpırdanıyor. Sonra araçtan bir sürü adam iniyor. Hepsi simsiyah giyinmişler. Başlıkları da siyah ama yüzleri açık. "Neden biz?" diye soruyorum. "Siz bizi daha önce uçan dairede gördünüz. Şimdi yüzümüzü görebilirsiniz" diyorlar. Uzaylılarmış. İçlerinden biri bize doğru yaklaşıyor. Amerikalıya benzeyen açık kumral, bıyıklı bir erkekti. Oldukça öfkeli bir şekilde gelirken birden vazgeçiyor ve bir başkası yanaşıyor yanıma. Bu seferkinin yüzünün tam Türk tipi olduğunu düşünüyorum. Dostane ve sıcak tavırlı, sol elimi tutuyor ve sıkıyor. Güven vermek ister gibi ve gülümsüyor. Bu duyguyu hissedince ben de onun elini sıkıyorum hatta fazlaca sıktığımı hissediyorum. Rumuz: Neva

Sevgili Rüya Dostu, rüyan bilinçaltı rüyalarından izler taşıyor. Bu sembolleri hatırlatacak film izledin mi? Herhangi bir haber de duymuş veya bir yerde okumuş da olabilirsin. Bunlardan arındırırsak rüyan sana; kardeşler arasında derin düzeyde bazı sorunlar olduğunu gösteriyor. Bazen birlik içinde olsanızda zaman zaman nedensiz sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Anne ya da babamın çocuklara farklı davranması kardeşler arasında olumsuz duyguların (kıskançlık gibi) oluşmasına sebep olabilir. Sen kardeşlerinin arasında kalmışsın ve dengeleri kurmaya çalışıyorsun. Bu durum seni yoruyor. Aynı zamanda erkek kardeşinin solda olması ve ablanın sağda olması hayat alanına erkek enerjisinin girmesine izin vermediğini gösteriyor. Bir şekilde erkeklere değer vermiyorsun. Güven duygun zarar görmüş ve bu durum özel hayatını karıştırmış. Lütfen sık sık "Hayat alanıma erkek enerjisini alıyorum" cümlesini tekrar edebilirsin. Günümüzde pek çok kadının yaşadığı bir sorundur bu. Hayatımızda var gibi görünürler ama güçlü kadın kimliğimiz pek çok durumda öne çıkar ve ben kendime yetebilirim mesajını dünyaya göstermeye çalışır. Uzaylılar, benliğinin henüz keşfetmediğin yönleri olduğuna işaret ediyor. Kendini tanıma, hayatta sana nelerin mutluluk vereceğine bilme haline geçiş. Uzaylılar aynı zamanda evrenin aklının sana yol gösterdiğininin işaretçileri. Bu yol göstericilik ilk değil. Daha öncede evrenin aklı sana ulaşmaya ve yardım etmeye çalışmış. Lütfen bu sefer "Evrenle işbirliğini seçiyorum" deyip kararını ver.
Sevgi ve Işık'la...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA