28 Nisan 2012, Cumartesi

Kenetlenme zamanı

Beşiktaş gerçekten köşeye sıkışmış durumda... Siyah-Beyazlılar maddi, manevi ve sportif yönden darbe üzerine darbe alıyor.
Bununla bitmiyor... UEFA maddi disipline uyulmadığı gerçeğiyle Beşiktaş'a nefes aldırmıyor.
Yani Beşiktaş kulübünde ne yana dokunursan elde kalıyor. Kulüpte gelirler tıkanmış, kuyusunda su bitmiş. Sporcuların büyük kısmı ve personeller aylardır maaş alamıyor. İtalyan Ferrari'nin alacağı yüklü miktarda... Bekliyor... Bunun yanında takım ve futbolcular da başarılı olamayınca başta 'Portekiz Çetesi' olmak üzere her şey değerini yitiren para gibi...

ALKIŞLAR FENERBAHÇE'YE
Teknik direktörlüğe getirilen Tayfur Havutçu, çare olur diye geldi o da en büyük çaresizliği yaşıyor.
Yeni başkan Fikret Orman ve yönetimi... Kim ne derse desin, iddia ediyorum bu sıkıntıların altından kalkamaz. Ben, Beşiktaş'ı bilen, tanıyan kişilerden biriyim.
Fikret Orman bir an önce zaman geçirmeden gerçekleri açıklamalı ve ne gerekiyorsa yapılmalı.
Çünkü bu şartlar Beşiktaş'ı her geçen gün çıkmaza, batağa doğru sürüklüyor. Bakın Fenerbahçe' ye... Bu yıl ne zorluklarla karşılaştı ama camia olarak el ele verdiler, kenetlendiler ve başarıyı yakalayarak herkese ders verdiler.
Ayakta alkışlıyorum. Bir taraftan da bunu neden Beşiktaş yapmasın diye düşünüyorum.

TARİH TEKERRÜR EDER
1976
yılında Beşiktaş bugünleri yeniden yaşamıştı. Ve "Bir kibrit çak" kampanyasına tüm taraftarlar destek vermişti. Beşiktaş'ın büyüklüğü dosta düşmana gösterilmişti.
Ve tarih tekerrürden ibaret derler ya... Siyah-Beyazlılar, şu anda belki de o günlerden daha da zor bir dönemini yaşıyor. Bu renklere gönül verenler bu günlerde takımı sahiplenmezse yine iddia ediyorum, Beşiktaş birkaç yıl içerisinde sıradan bir takım olur ve anlı şanlı tarihi ağır bir yara alır.
Tüm Beşiktaşlılar'ı bir kibrit daha çak kampanyasına el atmalarını bekliyorum. Yarın geç olabilir.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN