21 Temmuz 2009, Salı

İstediğim ilgiyi onda buldum

Selam Jale Hanım. Ben 42 yaşında iki çocuk annesi bir kadınım. İyi bir mesleğim olduğu halde kocam ve çocuklarım için iş hayatıma uzun yıllar ara vermiştim. Şimdi ise eşimle sorunlarım ve çocukların bende yarattığı yorgunluklar yüzünden bunalıma girdim. Sonra işime tekrar geri dönmeye karar verdim. Eşim cahil biri değil ama beni evliliğim boyunca çok kez şiddet uyguladı, kötü davrandı ve hakaretler etti. Bunlardan o kadar yıldım ki, evden uzaklaşmak istedim.

SİNEMAYA GİTTİK
Şimdi iş yerinde benden iki yaş küçük evli birinden inanılmaz derecede hoşlanmaya başladım. Onun da bana olan ilgisini bir kadın olarak çok net hissedebiliyorum. Ama bu duygularımdan çok korkuyorum. Eşimden görmediğim ilgiyi, beni mutlu eden sözleri ondan duydum. Geçenlerde ilk kez dışarıda buluşup, sinemaya gittik. Ama bu işin sonu nereye gider, tehlikeli bir yakınlaşmaya doğru gider mi hiç bilmiyorum. Eşim sürekli yurtdışına gittiği için yalnızım ve korkularımla yaşamaya başladım. İki çocuk annesi olarak bu duyguları hissetmekten çok rahatsızım ama kendime engel olamıyorum. Eşimden görmediğim aşkı, sevgiyi hissetmek suç mudur? Ben mantıklı düşünemez haldeyim. (Adı saklı)

Sevgili okurum, eşinizin sizin bu durumda olmanızda payı var tabii ki ama siz de yanlış yapmaya meyilli gibi görünüyorsunuz. Yani duygularınıza hakim olamıyorsunuz. Sizi anlıyorum ama bu ilişkinin doğru olmadığını bilip, sürekli bunu aklınıza getirin. Eşiniz sizi çok kırdığı ve yıprattığı anlaşılıyor. Ama sanıyor musunuz ki şu an aşık olduğunuz kişi yuvasında sorunsuz ve mükemmel bir eş? Olabilir de ama siz bence biraz da yasakların cazibesine kapılmış durumda gibisiniz.
Bence kalbiniz eşinize zaten kırık, daha fazla yara almadan bu yasak duygulardan kurtulmak en doğrusu. İş daha da çıkmaza girmeden ve büyük pişmanlıklar yaşanmadan lütfen kendinize bir iyilik yapın! Bu işe çok ihtiyacınız yoksa, ki zaten sanırım öyle, yuvanızda mutluluğu yakalayın. Olmuyorsa, eşinizle yollarınızı mutlaka ayırın. Herkes dünyaya bir kere geliyor ve mutlu yaşamak ister. İmkanların el verdiği sürece mutlu olmalı ama kimseye ve kimsenin yuvasına lütfen zarar vermeden. Size hayatta başarılar dilerim.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN ;