07 Ağustos 2009, Cuma

Eşim çocuk sahibi olmak istemiyor

* Merhaba Jale Abla, ben Servet Özdemir. 29 yaşındayım. Yazılarını zaman zaman takip eden bir okuyucunuzum. İdealtepe'de küçük bir market işletiyorum. Eşim Banu'yla 1.5 yıl önce büyük bir aşkla severek evlendik. Onu hâlâ çok seviyorum ve seveceğim. Benim kadın ruhundan anlayan yaratıcı bir kişiliğim var. Hatta eşime evlilik teklifini beşinci kata uçan balonlarla yapmıştım. Neyse ablacığım benim de seninle paylaşmak istedim küçük bir problemim var. Ben yaşınım baba olmak için ideal bir yaşta olduğunu düşünüyorum ve artık bunu çok istiyorum. Fakat eşimi bu konuda bir türlü ikna edemiyorum. Etrafımda benim yaşımda baba olan arkadaşlarıma çok özeniyor ve evde bazen istemeden eşimi kırıyorum. Eşim de istediğimiz an, her yere sinemaya, tatile vs. gitmekten çok zevk alıyor ve şimdilik bir bebek istemiyor. Anladım ki bu konuda aynı frekansta olmak çok zor. Şimdi size soruyorum Jale Abla, acaba ona isteklerimi nasıl kabul ettirebilirim? S. Özdemir.

Sevgili kardeşim, ben de sana eşinle mutlu bir ömür dilerim. Boşver, her şeyi kafana takma. Bu hayattaki tek sorunun, eşine bebek isteğini kabul ettirmek olsun. Her şey yeri ve zamanı geldiğinde yaşanır. Evlat sahibi olmak, hayatta yaşanması gereken en güzel duygu. Bunu kabul ediyorum ama bir çocuk sahibi olmak çok büyük sorumlulukları da beraberinde getirir. Bunu da aklından çıkartma! Şu an bahsettiğin gibi her an her yere sorumsuzca gitmeniz geçmişte kalır. Yanlış anlama, çocuk sahibi olmadan bir ömür geçirin demiyorum ama şu güzel günlerinizin tadını çıkartın. Sen de şu şıralar bu istediğin için onun üstüne gitmeden her şeyi biraz da oluruna bırak! Böyle davranırsan tepkisi daha büyük olur. Her şey gönlünce olsun. Sevgiler...
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN