09 Ağustos 2009, Pazar

Romantik film izlerken aklıma geliyor

* Merhaba Jale Abla. 15 yaşında genç bir kızım. Aynı sitede oturduğum benden 2 yaş büyük bir çocuğu yaklaşık üç senedir seviyorum. Fakat onun da kendi okulunda üç senedir bir türlü kopamadığı, sürekli ayrılıp barıştığı bir sevgilisi var. Öğrendiğime göre şimdi tekrar çıkıyorlarmış. Sevgilisiyle ilgili konular açıldığında onun çok ayrı bir yeri olduğunu söylüyor sürekli. Jale Abla onun en yakın arkadaşlarından biri de benden hoşlanıyor uzun zamandır. Ben ne yapacağımı bilemiyorum. Romantik bir şarkı dinlediğimde veya film izlediğimde sürekli o aklıma geliyor. Ona kavuşamamam için her şey programlanmış gibi geliyor. Lütfen abla bana nasıl mutlu olacağımı söyler misin. Yardımlarınıza ihtiyacım var. (Adı saklı)

Sevgili kızım, bazı mailleri okuyunca, içimden şimdi onlar farkında değiller ama en güzel çağlardalar diye geçiriyorum. İşte sen de öyle bir dönemdesin. Kalbinin en hızlı çarptığı dönemler. Bu zamanların kıymetini bilmelisin. Aşk hayatına gelince, yaş çok erken ama ne yazık ki bu duyguları değiştirmiyor işte. Kızım, anladığım kadarıyla sevdiğin çocuk ne yardan ne serden derler ya işte öyle bir arkadaşlığı sürdürüyor. Ama acı olan ona olan sevgisini ve değerini sana hissettirmesi. Ayrıca bu doğru da değil. Aşk iki kişi arasında yaşanan bir duygudur. Üçüncü bir kişinin sürekli bahsi geçmesi hoş değil. Sen de intikam için onun arkadaşına göz dikebilirsin ama inan ki mutlu olamazsın. Çünkü bunu istemiyorsun. Sadece sevgilinin dikkatini çekmek adına yaparsan, adın çıkar. Başka da bir şey olmaz. Hedefin varsa, doğru bir yolla ilerle. Yanlış yanlışı doğurur unutma. Sevgiler kızım...


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN