18 Ağustos 2009, Salı

Aldattığını öğrendiğimde yıkıldım

* Merhaba Jale Abla, ben size Mudanya'dan yazıyorum. Çok kötü günler geçiriyorum. Eşimle 18 yıllık evliyim. Beni yaklaşık beş yıldır aldattığını öğrendiğimde dünyam başıma yıkıldı. Şu an psikolojik tedavi görüyorum. İntihara bile teşebbüs ettim. İşin en acı tarafı da kocamın hayatına giren kadını, kocama görümcemin ayarlamış olması. Kendisiyle hiç anlaşamazdık. Ama bana böyle bir kötülük yapacağı ölsem aklıma gelmezdi. Bütün gerçekleri öğrendiğimde, aldatan kadının annesinin evini buldum ve onunla görüştüm. O da bana "Kızımın peşini bırak, o artık evlendi. Onun da yuvası yıkılmasın" diye yalvardı. İçim çok yanıyor. Kapımın altından atılan o ahlaksız mektuplar elimde. Ne yazıkki ben bir şey yapamıyorum, elimden bir şey gelmiyor. "Kocan seni değil, beni seviyor" yazan o satırları hafızamdan bir türlü silemiyorum. Bu kadından intikam almak istiyorum. Her şeyin başı olan o görümcemden de! Onun da kocasını aldattığını ben biliyorum. Ama vicdanımın sesi yine beni engelliyor. Kocamı affetmiş gibi görünsem de içimdeki bu ateş ölene kadar benimle olacak. Benin dünyamı karartan bu iki ahlaksız kadına ben ne yapmalıyım lütfen söyler misin? Rumuz: Çiğdem

Sevgili Çiğdemciğim bu yazdıklarının okuduktan sonra şaşkına döndüm! Evlendikten sonra, senin ailenden biri sayılan görümcenin yaptığı bu kötülük karşında da ayrıca hayrete düştüm. Senin adına inan çok üzüldüm. Bir kadın olarak içindeki kırgınlıkları çok iyi anlıyorum ama kötülük kötülükle temizlenmez. Kötülük yaparsan senin de huzur bulacağını sanmıyorum. Çünkü sen iyi niyetli bir insansın. Boş ver, büyüklük sen de kalsın! Sana yapılan bu haksızlıların mutlaka ilahi bir adaleti olduğuna inanıyorum. Bu yüzden yastığa kafanı huzurlu koyabiliyorsan ne mutlu sana. Kocana gelince, onu da bu konuda çok masum bulmuyorum. Bu oyunlara gelmemeliydi. Tabii ki bu temenniler için artık çok geç ama yine de affedip affetmemek sana kalmış. Ama her ne karar verirsen ver, herkesin sana saygı duyacağını biliyorum. Umarım bundan sonra, en hayırlı kararı verip huzurlu yaşarsın.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN