24 Ağustos 2009, Pazartesi

Ayrıyız ama onu hâlâ deli gibi seviyorum

* Merhaba Jale Abla. Sana bir derdimi açmak ve senden fikir almak istiyorum. Ben yaklaşık iki sene önce teyzemlerin karşı binasında oturan bir çocuğa aşıktım. Dayımın düğününde o da bana aşık olduğunu söyledi. Ama o teyzemlerde otururken, ben onunla nasıl çıkabilirdim? Yaşlarımızda daha çok küçüktü. Ben 14, o ise 16 yaşında. Neyse ben onunla bir süre çıktım ama ne o ne de ben beraber yapamadık. Sonra ayrıldık. Şimdi ise bana tekrar çıkma teklif etti. Ben ona hâlâ deliler gibi aşığım Jale Ablacığım. Ayrı olduğumuz dönemde onu çok özlemiştim. Sonuçta teyzemlere bayramdan bayrama gidebiliyoruz. Böyle bir sorunumuz da varken, bilmiyorum ne yapmalı? Üstelik teyzemler ayrı bir şehirde oturuyor. Ne olursun yardım et Jale Abla. Ne yapacağımı bilemez durumdayım. Bana bir akıl ver. (Adı saklı)

Sevgili kızım, çok erken yaşta aşk meşk işlerini girmişsin. Hislerini anlıyorum. Moralini de bozmayı hiç istemem ama lütfen attığın her adıma çok dikkat et ve bu arkadaşlığı seni anlayacak olgunlukta bir büyüğüne haber ver. Sevgili kızım senin bir hata yapıp, üzülmen beni de çok üzer. Bunun haricinde, hislerinin götürdüğü yere git ama herkese de çok çabuk güvenmemeni tavsiye ederim. Çünkü yaşam sürecinde, tecrübe çok önemlidir. Bunu da unutma! Sana güzel ve huzurlu günler dilerim. Kendine çok iyi bak.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN