25 Ağustos 2009, Salı

Şimdi değişen ne oldu anlamıyorum

* Jale Abla merhabalar. Ben 20 yaşındayım. Hayatımda en değer verdiğim kişiyle büyük bir aşkla yedi ay önce nişanlandık. Her şey çok iyi gidiyordu, bizim ilişkimizin nişanlılık dahil 12 aylık bir geçmişi var. Biz baştan beri hep ayrı şehirlerdeydik. Kız arkadaşımla tatile geldiği yerde tanışmıştım. Aradaki yollar bizim aşkımıza engel olmadı. Çok sevdik, evlenmeye karar verdik ve nişanlandık. Sorunum şu ki; nişanlım son haftalarda bana biraz ilgisiz davranmakta. Bunu ona söylediğimde yoğun iş temposunu bana bahane ediyor. Her gün ortalama bir saatten fazla telefonda konuşuyoruz ve genelde canı sıkkın bir ses tonu var. Bu beni çok etkiliyor. Tanıştığımızda da aynı tempoda çalışıyordu şimdi değişen ne var anlayamıyorum. Ben onu çok seviyorum o da beni çok sevdiğini söylüyor. Geçen hafta bir konuda tartıştık. Bana "Seni çok seviyorum ama seni mutlu edemiyorum, ayrılalım" dedi. Bir anda dünyam başıma yıkıldı. Dakikalarca aradım. İlk başta cevapsız kaldı ama sonra telefona çıktı. Ben çok kötü bir durumdaydım, ağlıyordum. Bana "Sakin ol, seni çok seviyorum. O lafı bir anlık sinirle söyledim. Seni bırakamam ne olur sen de beni bırakma" dedi. Yeni bir sayfa açalım dedik ama değişen pek bir şey olmadı. Yine aynı tavır içine girdi. Bugün ona, "Sana yalvarıyorum, çok özledim. Bir gün de olsa gel" dedim. Gayet sakin bir şekilde "Evden izin alamam sen gel" dedi. Ben ailesel sebeplerden gidemiyorum bunu çok iyi biliyor. Bana böyle davranmaya başlamasının sebebini bir türlü çözemedim. Hareketlerinde dengesizlik oluyor. 24 saatin 20 saatinde sessiz ve huzursuz, 4 saatinde de sanki gönül almak istermişcesine duygusal mesajlar yazıyor bana. Jale Abla çok zor durumdayım. İnançsız birisi olsam intihar ederdim. Dengem çok bozuldu. Düğünümüze daha 10 ay var. Acaba beni aldatıyor mu? Rumuz: Kederli

Sevgili oğlum, böyle bir ilişki seni mutlu mu yoksa huzursuz mu ediyor? Önce bunun cevabını bir ver. Evet, cevabını tahmin edebiliyorum. O zaman ters giden bir şeyler mutlaka var. Sen akıllı bir çocuksun. Aslında her şeyin farkındasın ama bunu kendine itiraf edemiyorsun. Ama bu duyguları zaten yüreğinde hissediyorsun. Yazık değil mi sana? Tut ki günün birinde evlendiniz, bu sorunların bir anda yok olmasını mı bekliyorsun? Nişanlılık dönemi ne içindir? Birbirinizi bu dönem içinde mutlu edemiyorsanız, gelecekten hiç umut bekleme! Üzülmeni istemiyorum ama nişanlının bu tutarsız davranışları hiç hoş değil. Acaba başka biri mi var diye, iftira da atmaya hakkımız yok ama sana olan duygularında eksik olan bir şey mutlaka var. Yani en azından birbirinize bir süreç tanıyın. Baktın yine olmuyor inan hayat üzülmeye değmez. Böyle her gün acı çekmektense, bir kez çekersin biter gider. Zaman her şeyin ilacı. Biliyorum bana kızıyorsun, seni mutlu eden cümleler değil bunlar ama inan senin adına çok üzülüyorum. Keşke herkes aşk hayatında aradığını bulup bir ömür boyu mutlu olsa! Ama hayat bu! Her şey hepimiz için. Önemli olan her zorlukta ayakta olup hiçbir zaman umudunu yitirmemek. Ayrıca, intihar gibi, saçma sapan düşünceleri bir daha aklına getirme! Hayat her sıkıntıya rağmen inan yaşamaya değer. Çünkü bir anda seni hayata farklı baktıran sürprizlerle karşılaşabilirsin. Her şey gönlünce olsun.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN