30 Ağustos 2009, Pazar

Başka biri ilgi gösterince kıymetim fazlasıyla arttı

* Merhaba Jale Abla! Ben 18 yaşında bir gencim. Yaklaşık üç aydır çocukluk aşkım olan bir kızla çıkıyorum. İlk başlarda ona çok aşıktım fakat ondan yeteri kadar karşılık alamamıştım. Ondan soğuduğum sıralarda en yakın arkadaşım bana çıkma teklif etti ama ben "Sevgilimi seviyorum" diyerek teklifini kabul etmedim. En yakın arkadaşım bu olaydan sonra bana daha da fazla ilgi göstermeye başladı ve ben de bu yüzden ona ilgi gösterdim. Sevgilime ayrılmak istediğimi söyledim ve yakın arkadaşımla aramdaki sevgiyi anlattım. Sevgilim bana "Senden vazgeçmeyeceğim" diyerek ayrılmak istemediğini söyledi. Yakın arkadaşıma çıkma teklif etmedim ve hâlâ sevgilimle birlikteyim. Beni çok sevdiğini ve ciddi düşündüğünü söylüyor. Bu ilgiyi bana zamanında göstermedi, şimdi gösteriyor. Acaba beni kaybetmekten korktuğu için mi ilgi gösteriyor? (Adı saklı)

Ah sevgili oğlum, kızları anlamakta bu kadar zorlanmaya gerek yok! İşte böyle kaçan kovanalır misali, kız arkadaşın tarafından özlediğin ilgiyi şimdi buldun değil mi? Hele ki öbür arkadaşını da reddettiğin halde peşinde olması bunu kanıtlamıyor mu sence? Bana sorarsan, geriye dönüp bakma! Çünkü zaten ondan soğuduğunu yazmışsın. Bu yüzden de başka aşkı aramaya başlamışsın. Gerçekten kimi istediğini sakin kafayla bir düşün. Bunu yaparken önce kendini düşün. Yani aslında beni seviyor, bir şans daha vermeli miyim diye sakın düşünme. Böyle yaparsan sorun var demektir. İkisi de seni istiyorsa, sen kimi istiyorsan ona koş.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN