20 Ekim 2009, Salı

İhaneti affedemem

* Selam Jale Hanım, ben 38 yaşında 22 senelik evli olan bir bayanım. İhanet yüzünden eşimden boşanmak istiyorum. İki çocuğum yüzünden kararsız kaldım. Oğlum bir ay içinde askere gidecek. Kızım 17 yaşında. Bugüne kadar büyüsünler diye bekledim ama artık bu yükü kaldıracak gücü kendimde bulamıyorum. Eşimle konuştuğumda inkar ediyor. Aslında evini çok ihmal eden biri değil. Maddi durumumuzda iyi sayılır. Yine de ihanet benim kaldırabileceğim bir durum değil. Ne yapmam gerekir? Rumuz: Belinda

Sevgili okurum, ihanet aslında bir evliliği temelinden sarsan bir unsur. Fakat hayat şartları, ekonomik bağımlılık, çocuklar derken aslında ziyan edilen hayatı bir çok kadın yaşamak zorunda bırakılıyor. Bu ne kadar doğru herkes için tartışılır. Ama benim fikrimi almak istediğin için sana yardımcı olmaya çalışacağım. Bence bu saatten sonra senin yeni bir hayata alışman ve bunu göze alman çok zor gibi. Bunu ya bu sıkıntıları, ihaneti yaşadığın zaman sıcağı sıcağına yapacaktın ya da çocuklarım büyüyene kadar katlanayım diyecektin. Sen zaten bunu yapmışsın. Ama bundan sonra ben yine düzeninin değişeceğini sanmıyorum. Çünkü bana yazarken bile seni aldatan(!) kocanın iyi yönlerinden bahsetmişsin. Sakın yanlış anlama bu çok güzel ama karşımda eşinden gerçekten ayrılmayı düşünen bir kadın göremiyorum ben. Umarım bir araya gelir, tüm hataların son kez olduğuna birbirinizi inandırır ve bunu da başarırsınız. İnan çok üzülüyorum ama hayattaki tüm zorluklar hepimiz için. Aynı zamanda hayat üzülmeye değmeyecek kadar kısa!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN