29 Ekim 2009, Perşembe

Başka bir ülkeye gittikten sonra beni hiç aramadı

* Sevgili Jale Ablacığım, ben 19 yaşında genç bir kızım. Hayatıma bu zamana kadar bir çok kişi girdi ama onlarla ilişkilerim en fazla bir hafta sürüyordu. Bundan 10 ay önce arkadaşım beni sevgilisinin arkadaşıyla tanıştırdı. İkisi de askerdeydi. Telefonda görüşüyorduk. Ben yine ilk zamanlarda önemsemedim ama nereden bilebilirdim ki onun hayatımı değiştirecek insan olacağını. Tam bir yıl telefonla görüştük. Hayatımda ilk kez aşık olmuştum. Daha görmediğim birine sadece resimlerinden görüp aşık olmuştum. Onsuz tek bir anım bile geçmiyordu. Bütün gün telefonda ya konuşurduk ya mesajlaşıyorduk. Gerçek aşkı, sevgiyi onda yaşadım. Hayatımdaki her şeyin ilkiydi.
Yaşadığım şehirde yaşamıyordu ama yanıma geleceğini söyledi. Geçen bir yıl boyunca o da bana çok aşıktı. Sanki ikimiz de kalıbımızın diğer yarısını bulmuştuk. Annemle bile tanıştırdım. Ondan da annesiyle tanıştırmasını istedim. Ancak buna hiç yanaşmadı ve beni hep oyaladı. İleriye dönük hayaller kurduk. Ben de onun için ilktim. Dört gün önce ablasının yanına çalışmak için Belçika'ya gitti. Ne olduysa bu olaydan sonra oldu. Bu duruma çok üzüldüm. Günlerce ağladım. Üç gün içinde iki kilo verdim. Aklımdan hiç çıkmıyor Jale Abla. Onu kalbimden söküp atamıyorum. Ben ondan başkasıyla yapamam. Bu durumda evlenmem bile. Evde ölü gibi dolanıyorum. Sanki her şeyimi kaybetmiş gibiyim. Çok acı çekiyorum. Belçika'ya giderken bana beni çok sevdiğini, asla vazgeçmeyeceğini, ben üniversiteyi bitirdikten sonra evleneceğimizi söylemişti. Ama ne yazık ki daha bir kere bile aramadı. Sözünü tutmadı. Sizce her şey zamanla düzelir mi? Gerçekten beni unutur mu? Başkasının olur mu? Onu kaybetmek istemiyorum ablacığım.
(Adı saklı)

Sevgili kızım, bu çocuktan çok etkilendiğin belli ama seni aramaması, bazı acı gerçekleri belli ediyor benim fikrime göre. Ne kadar zamandır ondan haber alamıyorsun bilmiyorum ama seviyor ve ilgileniyorsa arardı. Teknoloji dünyasında yaşıyoruz, ne yapıp edip sana bir şekilde ulaşabilirdi. Senin üzülmeni asla istemiyorum ama içindeki acı seni daha da yıpratmadan bir an önce kendine gelmelisin. Umutsuz yaşanmaz bu bir gerçek ama yine de sen her zaman ayakta durmaya çalış. Güçlü olmaya çalış. Umut ederim, haklı bir mazeretle tekrar karşına çıkar. Çıkmasa bile, hayat üzülmeye değmez bunu sakın unutma! Elbette, karşına sana onu unutturacak biri çıkacak. Sen şimdi bunları hissetmekte haklısın ama ben de haklıyım! Kendine iyi bak..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN