21 Ocak 2010, Perşembe

Arkadaşıma aşık oldum

Merhaba Jale Abla, ben lise son sınıf öğrencisiyim. İki yıldır sınıfımda olan ve her zaman yanımda bulunan bir kız arkadaşım var. O da beni kankası olarak görüyor. Ben son zamanlarda ondan hoşlanmaya başladım. Ama söyleyecek cesaretim yok. Onu kaybetmekten çok korkuyorum. Bana bir yol göster abla? İnan çok korkuyorum. Ters bir cevap alırsam, dostluğumuz da biter. Bu yüzden çok korkuyorum. (Adı saklı)

Sevgili oğlum, arkadaşlıklar zamanla aşka dönüşebilir. Birlikteliğe nasıl başladığınız hiç önemli değil. Duygular değişim gösterebilir. Bunda çekinecek bir şey yok. Duygularına göre yola çık. Bunu bence zaten yüreğinde hissetmiş olmalısın. Yani etki, tepki meselesi. Ona damdan düşer gibi teklif de etme ama yavaş yavaş hissettir işte. Anlamamazlığa bile gelse, zaman içinde eğer bir şeyler hissediyorsa zaten sen de bunu hissedersin. Hiç üzülme. Her şey yolunda olacak. En kötü ihtimal, dostluğunuza, arkadaşlığınıza zarar vermeden bu birlikteliği böyle yürütürsün olur biter.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN