25 Ocak 2010, Pazartesi

Müzik tutkumu anlamıyorlar

* Merhaba Jale Abla, ben 15 yaşında öğrenci bir gencim. Müziğe gerçekten büyük yeteneğim var ve evde amatör olarak çalışıyorum. Gitar çalıyorum. Yalnız ablacığım, bu bizim evde çok büyük sorun oluyor. Ailemle tartışıyorum. Ders çalışmadığımı iddia ediyorlar. Elime ne zaman gitarı alsam, evde gürültü yapıyorum diye kızıyorlar. Beni anlayıp, yardımcı omuyorlar. Derslerim de çok kötü sayılmaz. İki tane zayıfım var. Hepsi bu. Ben büyük bir müzisyen olmak istiyorum. Başkası olsa, böyle bir yeteneğin elinden tutar. Ailem neden bana yardımcı olmak istemiyor ve anlamıyor? Rumuz: Müzisyen

Sevgili oğlum, yetenekli olmana ben de çok sevindim ama müziğe olan bu hevesini biraz da derslerine yoğunlaştırsan daha mutlu olurdum. Çünkü iki tane kurtarman gereken zayıf dersin var. Gitarı kesinlikle bırakmanı istemem. Bu onur verici bir uğraş. Ve seni çok rahatlattığına da eminim ama aileni de anlamaya çalış. Her şeyin dozunu iyi ayarlaman gerek. Öğrencisin ve bazı sorumlukların var. Bunu unutma!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN