28 Ocak 2010, Perşembe

Bir kardeşi olduğunu saklamalı mıyım?

* Merhabalar Jale Hanım. 17 yaşında bir kızım var. Eşim yıllar önce bizi terk etti. Kızımı yalnız büyüttüm. Eşim çok çapkın biri ama o da benim gibi hiç evlenmedi. Geçen gün kızımın bir işi için nüfus müdürlüğüne gittim. Oradaki bayan bana "Kızınınızın bir erkek kardeşi daha var değil mi?" diye sordu. Hayır dedim. Sonra babasının nüfusuna kayıtlı 6 yaşında bir erkek kardeşi olduğuna şahit olunca şoke oldum. Boşandığım eşime gittim ve niye sakladığını sordum. Evlilik dışı olduğu için saklamış ve okul zamanı gelince de üstüne almış. Jale Hanım, şimdi bu gerçeği kızımın duyması gerekmiyor mu sizce? (Adı saklı)

Sevgili okurum, kızının bu durumu öğrenmesi tabii ki hakkı! Üvey de olsalar onlar kardeş. Kızına bu durumu güzel bir dille anlat. Yaşı bunu anlayacak durumda. Ayrıca, babası da neden öğrenmemesi gerektiğini düşünüyor anlamış değilim. Zamanında zaten böyle bir hata yapmış, hâlâ hata yapmaya devam ediyor. Umarım her şey istediğiniz gibi olur.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN