12 Ocak 2018, Cuma

Aşkta kadın ve erkek

Ayı ile postu arasındaki ilişki gibidir. Ayı ne kadar müthiş ve nitelikli olursa olsun, post hep ayının üstündedir aslında. Hatta çoğumuzun meşhur Twitter ve Facebook iletilerinden öğrendiğimiz Oscar Wilde'ın dediği gibi; "Erkekler kadınların ilk aşkı, kadınlar da erkeklerin son aşkı olmak ister".
Bakalım Oscar amcamızın düşüncesi gibi biz neler çıkartabildik. Farkını vereyim de siz de... Neyse yine de siz bildiğinizi yapın.
Aşık erkek hayattan tamamen kopar.
Aşık kadın için ise aşk hayatının sadece bir parçasıdır.
Erkekler aşka aşık olarak başlar, kadınlara aşık olarak bitirirler. Kadınlar da erkeklere aşık olarak başlar, aşka aşık olarak bitirirler.
Kadın aşkı mantığıyla, erkek duygularıyla yaşar.
Aşık kadınlar hep endişeli ve huzursuzdur.
Aşık erkekler melekler gibi dingin ve saf gibi bön.
Aşksız bir erkek kendini kölesiz bir efendi gibi hisseder. Aşksız bir kadın ise efendisiz bir köle.
Kadınlar her şeyi görürler. göremediklerini duyarlar. Duyamadıklarını ise sezerler.
Erkekler ise hiçbir şeyi bilemezler.
Aşık erkek sürekli dalgın olur. Kendisi yanınızda kafası başka yerdedir.
Aşık kadın sevdiği adam ile ilgili hayallerini, düşüncelerini kamufle etmek için sürekli gülümser.
Aşık erkek aradaki aşkın bittiğinin ancak ayrıldıktan sonra farkına varır. Aşık kadınsa zaten ilişki esnasında aşkını bitirir.
NOT: Bunlar her ilişkiye ve insana göre değişebilecek olan farklılıklardır. Herkesin aşkı yaşayış şekli elbette farklıdır ancak gözlemlediğim insanların çoğu böyleydi.

AlkışlıYorum
İş güvenliği eğitiminin ilk sabahında geç kalmanın telaşıyla hızla daldım salona ve karşıma çıkan ilk sandalyeyi çekip oturdum. Tahtada bir şeyler yazan eğitmen birden poposunun üstüne yere kapaklandı. Yerden kalktı, arkasını ovalaya ovalaya tahtaya şöyle yazdı: ''İş güvenliği kural 1: Birinin sandalyesini aldığınızda ona haber vermeyi ihmal etmeyin''..
BİZE ULAŞIN