15 Ekim 2009, Perşembe

Gittiği yeri kuruturdu şimdi ıslatıyor..

Antalya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Recep Tokgöz geçenlerde,enkaz devraldıklarını, göreve geldikten sonra geçmiş yıllardan kalan 1,5 milyon TL borç ödediklerini belirterek, geçmişten kalan 1 milyon TL daha borç olduğunu"söyledi. Doğan Hakyemez ile yolları ayırma nedenlerini de açıklayan Tokgöz, "Hakyemez'in yüksek maaşının yanı sıra mali ve idari konulardaki başarısızlığı nedeni ile kendisi ile devam etmeme hakkımızı kullandık" diye konuştu.
Federasyon Başkanı Demirel, Büyük Antalya Projesinden yukarıdaki karne ve 2010 Dünya şampiyonası bahanesiyle yaptırmayı zorladıkları 10000 kişilik spor salonunu patlatarak dönen şahısı kör gözüm parmağına "Tesisler ve Medya sorumlusu" yaptı. Hürriyet gazetesi'nin yazarı medya sorumlusu... Demirel uygulamalarını medyada pembeleştirme maaşlı memuru. Garabete bakarmısınız...
Abdi İpekçi Spor Salonu'nun Aralık ayında Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak olması tartışmaları sırasında şahıs haddini aşarak GSGM aleyhinde "Salonun büyük zarar göreceği, basketbol takımlarının mağdur kalacağı belirtilerek bu organizasyonun Abdi İpekçi'de yapılamayacağını" ileri sürdü. Ancak bu tartışmaya Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü son noktayı koydu. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Akgül, "Salon Türkiye Cumhuriyeti'nin malı ve basketbol dışında her organizasyon yapılabilir... Burada ne için ihtiyaç olursa onu yapacağız... Biz basketbol federasyonuna buranın Türkiye Cumhuriyeti'nin malı olduğunu ve basketbolun dışındaki kalan zamanlarda her türlü organizasyonun yapılacağını deklare ettik. Onlar da bunu biliyor. Bir sürü başka salonumuz var, oralarda oynayabilirler" şeklinde konuştu.
Basketbol Federasyonu salon kirasını kulüplerden kendi alıp GSGM'ye yıllardır borcunu ödemediği için Akgül son derece rahat bu konuda. Lig isim haklarını, tv gelirlerini, sair sponsor gelirlerini cukkalayıp kulüpler adına tek bir harcama yapmayan ALMAYA GELMİŞ Federasyon ve onun kılavuzu yine teklediler.
Bu ülke basketbolu neden bu YANLIŞLARIN EFENDİLERİNE mahkum bir türlü anlayamıyorum.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN