TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN
07 Aralık 2017, Perşembe

Utanmamız kalmadı...

Selda hanım 60 yaşında emekli polisim. Üç kız çocuğu yetiştirdim. Hepsini kendi elimle evlendirdim, adlarına leke getirtmedim. Ama şimdiki devire bakıyorum, 'gayrı meşru doğmuş yüzlerce -binlerce insan, uluorta televizyon programlarına çıkıp babalarını arıyor!' Hiç kimsenin yüzü kızarmıyor. Eskiden olsa "Annemin yaptığı hatayı aman hiç kimse bilmesin" denirdi. Hele o yaşını başını almış 'kutsal' anneler! Kadın diyor ki, "Kızım büyük ihtimal o adamdandır ama DNA testi yapın!" Bunun ihtimali mi olur hanım, üstelik 40 sene öncenin kaç-göç döneminde! Sonra test yapılıyor, sonuç fiyasko, rezil olduklarıyla kalıyorlar. Bu arada program sunucularını da kendilerine benzetmişler, artık onlar da umursamıyor...
Rumuz; Baran

BEKÇİSİ OLMAYAN AHLAK!
S.U. CEVAP; Yaşımız icabı bu tür gayrı meşru ilişkilere şaşırmamız doğal. Yalnız büyük konuşmamak lazım. Kızları 'kurtarmışsınız' ama büyük ihtimal kız yeğenleriniz, torunlarınız var... Gelin şöyle yapalım; çocuklarımızı tehdit ve gözdağı ile korumak yerine, onları kendilerine güvenli, seçimlerini doğru yapabilen bireyler olarak yetiştirelim.
Misal; zebellah abilerin koruması altında, kapı dışarı çıkamayıp mecburiyetten 'namuslu kalan' kızımızdan daha çok, peşinde koşan Kıvanç Tatlıtuğ'lara 'Hayır' diyebilen kızımız, eğer namus ölçüsü buysa sanırız daha makbuldür.
BİZE ULAŞIN